Każda strona internetowa jest inna. Każdy klient ma inne wymagania co do zamawianej strony internetowej. Każde z wymagań spełnione jest przez inną infrastrukturę stojącą za stroną internetową.

 

Ilu specjalistów potrzeba do stworzenia strony internetowej?

Strona internetowa to twór kilku specjalistów. Żeby stworzyć dobrze wyglądającą, intuicyjną, szybko działającą stronę, której treść będzie przyciągać odbiorców potrzeba:

  1. Grafika - żeby strona dobrze wyglądała
  2. Projektanta interfejsów użytkownika (UI) - żeby strona była intuicyjna
  3. Proframistę - żeby strona strona działała szybko
  4. Coppywrittera - żeby przyciągać odbiorców

Każda z wyżej wymienionych osób może de facto być jednym web designer'em bąź zatrudnionym studentem. Przy zatrudnianiu jednej osoby do wykonania pracy czterech należy pamitać o spadku jakości usług i wydłużeniu czasu realizacji zlecenia.

 

Koszta stałe

Każda strona internetowa, niezależnie od tego czy jest to rozbudowany serwis czy wizytówka firmy z jedną zakładką, potrzebuje dwóch rzeczy:

  1. Domena - to adres strony. Np informatykprogramista.pl
  2. Serwer - komputer, na którym umieszczone są pliki strony internetowej. 

Powyższe to absolutne minimum. Przy większych projektach używa się między innymi oddzielnego serwera obrazków, dedykowanej maszyny obsługującej bazę danych oraz płatnych serwisów zewnętrznych, z których pobierane są dane. Dla strony o małym ruchu wystarczy wyżej wymieniony serwer ale należy pamiętać, że pojedynczy komputer ma swoje ograniczenia i dla projektów o dużym ruchu (odwiedzanych przez wielu ludzi) potrzebny jest nie jeden serwer a cała grupa serwerów.

 

Strona internetowa - cena

Na cenę strony internetowej składa sie wiele aspoktów. W zależności od założeń całego projektu koszt strony internetowej jest inny. Można wykonać projekt za kilkaset złotych bądź za kilkaset tysięcy złotych. To tak jak z budową domu. Inny koszt przewiduje się na altanę, inny na dom rodzinny a inny blok mieszkalny. Podstawowe założenie schronienia  spełniają wszystkie natomiast poprzez pewne różnice ich koszt znacznie się różni. 

 

Model SAAS w stronach internetowych

Kupując usługę w modelu SAAS (Software as a service) otrzymuje się dostęp do oprogramowania, które jest już ukończone, przetestowanie i gotowe do użycia. Wprowadzony przez naszą firmę model sprzedaży stron internetowych gwarantuje stałą cenę. Dzieje się tak dlatego, że stworzyliśmy produkt, który jest dopasowany do firmowych stron internetowych. Powstał przy współpracy z prawdziwymi przedsiębiorcami. Kod strony przygotowany jest tak, żeby obsłużyć wszystkie funkcje jakie musi spełniać firmowa strona internetowa. To czym różnią się strony obsługiwane przez nasze oprogramowanie to wygląd i domena. Każda strona jest unikalna i posiada unikalny adres www.

Nasi programiści wyspecjalizowani sią w tworzeniu firmowych stron internetowych w oparciu o nasz autorski CMS. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zagwarantować stałą cenę za usługę.